29 kwietnia

0 comments

__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"62516":{"name":"Main Accent","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"62516":{"val":"var(--tcb-skin-color-0)"}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
Chcesz mówić po angielsku płynnie? Kliknij tutaj:)

12 efektywnych sposobów na naukę angielskiego w domu

Czy nauka angielskiego w domu jest możliwa?

Samodzielna nauka angielskiego w domu jest jak najbardziej możliwa.

Nie musisz mieszkać w anglo-języcznym kraju, żeby uczyć się angielskiego. Możesz uczyć się angielskiego nie opuszczając nawet swojego mieszkania. Wykorzystując Internet, nagrania audio i programy komputerowe możesz na prawdę wiele osiągnąć w samodzielnej nauce angielskiego.

Dlaczego uczyć się angielskiego w domu?

Nie musisz mieszkać w kraju anglojęzycznym, żeby nauczyć się angielskiego. Jeśli szybko załapiesz, w jaki sposób uczyć się angielskiego, nie musisz nawet wyjeżdżać ze swojego rodzinnego miasta. Stosuj się do tych 12 najważniejszych wskazówek, by poprawić swój angielski bez wyjeżdżania ze swojego miasta.

Dużą korzyścią nauki angielskiego w domu jest uczenie się w komforcie własnego domu. Możesz wybrać dowolny czas i program do nauki.

Kilka korzyści z nauki angielskiego w domu.

  • Nauka angielskiego w domu może być produktywna. Zaoszczędzasz dużo czasu jeżeli miałbyś dojeżdżać do szkoły językowej.
  • Uczysz się bez presji. Nauka swoim tempem bez stresu zajęć lekcyjnych sprawia, że możesz zapamiętywać łatwiej.
  • Nauka angielskiego w domu możesz być również bardzo komfortowa. Masz możliwość nauki w relaksie.
  • Może być zabawna jeżeli wybierzesz odpowiednie programy lub serwisy do nauki.
  • Czy jesteś podekscytowany nauką angielskiego w domu? Tutaj jest 12 wskazówek, które możesz zastosować.

Jak uczyć się angielskiego w domu?

Sposobów nauki angielskiego w domu może być wiele. Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Poniżej jest lista sposobów, dzięki którym możesz dobrać dla siebie odpowiednią strategię nauki.

Mów Po Angielsku Płynnie

Metoda, po której zaczniesz mówić po angielsku płynnie w kilka miesięcy.

Nauka angielskiego w domu na 12 sposobów.

Otaczaj się angielskim

Nie musisz być w kraju anglojęzycznym, żeby otaczać się angielskim. Znajdź sposoby, by uczynić angielski częścią swojego codziennego domowego życia, takie jak pisanie listy na zakupy, czytanie gazety, słuchanie radia, pisanie pamiętnika po angielsku czy słuchanie angielskiego w komórce w drodze do pracy.

Znajdź swoją pasję

Jakimi tematami jesteś zainteresowany? Do czego masz zamiłowanie? Spędzasz wystarczającą ilość czasu na przeglądaniu nudnych podręczników, więc daj sobie spokój i ucz się tego, co kochasz.

Dowiedziono, że uczniowie, którzy czytają lub słuchają codziennie po trochu angielskiego, czynią znacznie większe postępy niż uczniowie, którzy tego nie robią. Znajdź temat, którym się interesujesz i słuchaj albo czytaj o nim.

Obecnie można znaleźć dosłownie miliony blogów w Internecie. Znajdź jeden związany z twoją pasją i czytaj artykuły z nim związane. Możesz także pisać komentarze i nawiązywać kontakt z autorem.

Wejdź do Internetu

Wejdź do Internetu i skontaktuj się z innymi ludźmi na całym świecie. Dołączaj do czatów albo forów, zapisz się na kurs angielskiego przez Internet albo znajdź korespondencyjnego przyjaciela, z którym będziesz ćwiczył angielski ucząc się o różnych krajach. Dzięki mediom społecznościowym łatwiej jest, niż kiedykolwiek indziej, być w kontakcie z przyjaciółmi z całego świata. Nauka angielskiego w domu z Internetem może być na prawdę ciekawa.

Uczenie się słów piosenek

Czy lubisz słuchać angielskich piosenek? Piosenki po angielsku nie tylko uczą one nowych słów i fraz, ale mogą ci pomóc poprawić twój akcent zdaniowy, łączenie słów czy intonację, wszystkie aspekty wymowy, które będą sprawdzane na ustnym teście IELTS.

Uczenie się słów piosenek pozwala nie tylko na słuchanie piosenki, ale także umożliwia interaktywne wypełnienie luk poprzez zabawę. Dzięki temu myślisz o gramatyce i słownictwie w naprawdę ciekawy sposób.

Wykorzystuj oryginalne materiały

Samo tylko czytanie po angielsku w podręczniku może być nudne. Spróbuj więc czytać angielskie teksty napisane dla i przez rodowitych użytkowników języka. Początkowo będzie to wyzwanie, ale o wiele bardziej interesujące, gdy będziesz umiał to zrobić. Jeśli nie możesz znaleźć angielskich książek czy czasopism, wykorzystaj Internet, by codziennie czytać wiadomości po angielsku.

Wyznacz sobie realne cele

Ustal, dlaczego chcesz się uczyć: czy chcesz dostać awans, chcesz umieć rozmawiać z zagranicznymi współpracownikami, studiować za granicą czy spędzić kolejne wakacje w kraju anglojęzycznym? Wyznacz cele krótko i długoterminowe i sprawdzaj swój postęp.

Czytaj więcej  Motywacja do nauki angielskiego na 9 sposobów.

Słuchaj prawdziwego angielskiego

Ćwicz swoje ucho przez słuchanie angielskiego mówionego z normalną prędkością, nawet jeśli wszystkiego nie rozumiesz. Ćwicz także słuchanie bez patrzenia na napisy i nie bój się słuchać tego samego kilka razy, by wyłapać w tym jakieś interesujące albo niezwykłe słownictwo. Łatwo można znaleźć darmowe podcasty angielskie w Internecie i agencjach prasowych z większości krajów anglojęzycznych, czy nagrania audio i wideo wiadomości dostępnych za darmo w Internecie.

Pisz pamiętnik lub blog po angielsku

Pisanie może być bardzo kreatywną i relaksującą czynnością. Pisanie pamiętnika lub blogu po angielsku jest najlepszym sposobem na regularne ćwiczenie pisania w tym języku. Pisanie poprawi nie tylko twoje umiejętności gramatyczne, ale także twoją umiejętność stosowania angielskiego każdego dnia.

Możesz pisać o deszczowych wakacjach, które cię rozczarowały albo ekscytującym meczu bejsbolowym, który oglądałeś w telewizji – to zależy od ciebie!
Oczywiście możesz zamieszczać wpisy tak często jak chcesz. Nawet pisanie jednego wpisu na tydzień da ci ogromne poczucie satysfakcji. Jednak spróbuj pisać częściej w tygodniu. Ustal sobie takie cele, byś musiał pisać więcej, szybciej.

Jeśli jesteś perfekcjonistą, który nienawidzi popełniać błędów, możesz pokazać swój pamiętnik lub blog rodowitemu użytkownikowi języka angielskiego i poprosić go o poprawienie błędów. Nie martw się, jeśli nie znasz żadnych rodzimych użytkowników języka; lang-8 jest świetną stroną internetową, gdzie możesz pisać po angielsku, gdzie uczący się angielskiego pomagają sobie nawzajem w pisaniu. Zerknij potem na swoje poprzednie prace pisemne, a zaobserwowanie poprawy w pisaniu również zwiększy twoją pewność siebie!

Ucz się o kulturze

Ucz się także o innych ludziach i kulturze krajów anglojęzycznych. Uczenie się języka to nie tylko uczenie się gramatyki czy słownictwa: to także porozumiewanie się z ludźmi, którzy myślą i mówią w różny sposób!

Zostań gwiazdą filmową

Wszyscy lubimy oglądać filmy, więc dlaczego by nie użyć ich do poprawienia naszego angielskiego. Bierne ich oglądanie nie wystarczy. Musisz ściągnąć scenariusz, a potem odgrywać role jako jedna z postaci. Możesz robić to sam albo z innymi osobami. Wierz mi, to naprawdę pomaga w mówieniu i poprawieniu ogólnego poziomu angielskiego.
Spróbuj zwrócić szczególną uwagę na akcent i intonację aktorów i spróbuj ich naśladować. Nauczysz się także nowych słów i fraz. Ponadto, sprawdź słowa czy frazy, których nie rozumiesz i dopisz je do listy swoich słówek.
W dość krótkim czasie zwiększysz w dużym stopniu swoją pewność siebie.

Graj w gry wideo po angielsku

Większość ludzi nie myśli o grach wideo, gdy chodzi o naukę języka. Jednak gry RPG i MMORPG są świetnym sposobem na ćwiczenie czytania, słuchania, a nawet mówienia po angielsku.

Czy wiedziałeś, że przez gry wideo możesz zaprzyjaźnić się z ludźmi mówiącymi po angielsku? Nie przestawaj czytać!
Gry RPG (ale nie zawsze) mają miejsce w świecie fantazji, używa się w nich magii, zabija potwory i jest się budzącym podziw bohaterem. Ponieważ w tych grach jest dużo dialogów, granie w taką grę po angielsku naprawdę zwiększy zasób twojego słownictwa. Zmotywuje cię także do uczenia się, ponieważ czytanie i słuchanie dialogów jest kluczowym elementem do zrozumienia fabuły i ukończenia gry.

Gry MMORPG zwiększają nawet twoje doświadczenie przez angażowanie dużej społeczności graczy online. Jedną z najsłynniejszych gier jest „World of Warcraft”. Grając, tworzysz zwyczajnie postacie i kończysz poszukiwania. Najlepsze jest to, że możesz połączyć siły i porozumiewać się z innymi graczami! Rozmowa często jest nieformalna, wyluzowana i pisana w oknie komunikacji na ekranie. Nauka angielskiego w domu z grami to wspaniały sposób na ćwiczenie szybkiego myślenia po angielsku.

Cokolwiek robisz, baw się dobrze!

Nauka angielskiego w domu wymaga pracy, ale bardziej prawdopodobne jest to, że będziesz dalej się uczył, jeśli sam się dobrze będziesz bawił. Graj w gry, rozwiązuj krzyżówki, śpiewaj piosenki, czytaj komiksy i nie martw się zbytnio popełnianiem błędów – robienie błędów jest często sposobem na najlepszą naukę!


Tags

nauka angielskiego w domu


You may also like

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Pobierz darmowy ebook

__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"5e279":{"name":"Fun Blue","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default","value":{"colors":{"5e279":{"val":"var(--tcb-skin-color-0) ","hsl":{"h":210,"s":0.77,"l":0.4}}},"gradients":[]},"original":{"colors":{"5e279":{"val":"rgb(31, 85, 173)","hsl":{"h":217,"s":0.69,"l":0.4,"a":1}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"d8d0c":{"name":"Main Color","parent":-1},"4a715":{"name":"Dark Accent","parent":"d8d0c"}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default","value":{"colors":{"d8d0c":{"val":"rgb(26, 188, 156)","hsl":{"h":168,"s":0.75,"l":0.41}},"4a715":{"val":"rgb(21, 162, 136)","hsl_parent_dependency":{"h":168,"s":0.77,"l":0.35}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
Odbierz darmowy ebook
Send this to a friend

Kontynuując oglądanie strony zgadzasz się na używanie cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close