14 sierpnia

0 comments

40+ angielskie podcasty edukacyjne do słuchania

W tym wpisie przedstawiam tobie listę angielskich podcastów edukacyjnych.

To jest drugi wpis dotyczący podcastów angielskich. W poście podcasty do nauki angielskiego zebrałem listę podcastów stworzonych do nauki angielskiego.

Pobierz obie listy podcastów:

​30+ ​PODCASTÓW DO NAUKI ANGIELSKIEGO

​Pobierz listę najlepszych podcastów w pdf

Hidden Content

Angielskie podcasty edukacyjne są na bardziej zaawansowanym poziomie i są tematyczne. Nie są to angielskie podcasty do nauki angielskiego, dlatego musisz już być na dobrym poziomie znajomości angielskiego, żeby je dobrze zrozumieć.

Znajdź podcast angielski z tematyki, która cię interesuje i zacznij słuchać angielskiego w takiej formie ciekawych słuchowisk. Wykorzystaj tzw. wąskie słuchanie, czyli słuchanie słów i zwrotów w wąskiej tematyce.

42 angielskie podcasty edukacyjne

1. The Art of Charm

Jeżeli chciałbyś być bardziej charyzmatyczny, lepiej nawiązywać kontakty, rozwijać swoje relacje zawodowe i miłosne, z pewnością dużo się nauczysz z tego podcastu.

Gospodarze Johnny i AJ rozmawiają z takimi osobistościami jak Shaquille O’Neal, Tony Hawk czy Angela Duckworth i uczą, jak być bardziej pewnym siebie i lepiej sobie radzić w kontaktach społecznych.

2. Car Talk

Dawno temu to był program radiowy w NPR, a kiedy emisję zakończono w 2012, pozostał w formie podcastu.

Znajdują się w nim najzabawniejsze, ale jednak fachowe odpowiedzi gospodarzy programu, Toma i Raya na pytania użytkowników samochodów. Nawet jeżeli techniczne szczegóły dotyczące naprawy samochodu nie są twoją pasją, to program jest tak zabawny, że może cię wciągnąć do tego stopnia, że się czegoś nauczysz – nawet wbrew sobie.

3. Discovery – BBC World Service

Jeżeli chcesz poznać szalone i pouczające fakty na temat nauki, to pokochasz Discovery. To BBC, więc masz pewność, że angielskie podcasty edukacyjne będą dobrze wyprodukowane. Do tego z kojącym brytyjskim akcentem.

Wśród tematów pojawiły się na przykład: dlaczego śnimy, jak użyć chemii do upieczenia doskonałego ciasta oraz jak odkryto płyty tektoniczne.

4. Hardcore History

Hardcore History trudno nazwać podcastem, bo każdy odcinek autorstwa Dana Carlina to doskonały show – zarówno pod względem produkcji, jak treści. A chociaż ostatnie odcinki trwają ponad cztery godziny, to tym bardziej nie pomniejsza to ich wartości.

Pasja Carlina sprawia, że u niego każdy temat jest interesujący, ale też porusza on naprawdę fascynujące tematy – powstanie i upadek Imperium Mongolskiego, wojny punickie, kubański kryzys rakietowy albo II wojna światowa z rzadko omawianego punktu widzenia frontu wschodniego.

Nie bez powodu stawiam ten program na pierwszym miejscu. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z edukacyjnymi podcastami angielskimi, zasubskrybuj ten kanał. Nowe odcinki wychodzą czasami co kilka miesięcy, ale kiedy wreszcie się pojawią, zawsze warto je obejrzeć.

5. The Tim Ferriss Show

The Tim Ferriss Show to inny od pozostałych podcast angielski o biznesie. Autor i przedsiębiorca Tim Ferriss zaprasza gości, którzy bardzo rzadko udzielają wywiadów; rozmawiał z Arnoldem Schwarzeneggerem, Marią Popovą i Rickiem Rubinem.

W każdym odcinku Tim rozbiera na części to, co robią najlepsi artyści czy wykonawcy, specjaliści w swojej dziedzinie, po to, żeby wskazać odbiorcom pożyteczne strategie, narzędzia i nawyki.

Większość istniejących angielskich podcastów o rozwoju osobistym ma ogromny dług wobec Tima (albo całkowicie go kopiuje). Jest jednak kilka, które zbliżyły się do tego ideału.

6. RadioLab

Nawet jeżeli nie do końca wiesz, jak działają angielskie podcasty, to jest szansa, że słyszałeś już o RadioLab. Jeden z najpopularniejszych podcastów na świecie, RadioLab jest “programem o ciekawości”.
Autorzy poruszają przeróżne tematy – od uszkodzeń mózgu po historię Henrietty Lacks.

Każdy odcinek jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i prezentuje całą masę różnych wypowiedzi – ekspertów, rozmówców i innych. To jeden z tych programów, które doprowadzają innych do szału tylko dlatego, że nikt inny nie potrafi produkować odcinków w takim tempie.

7. 99% Invisible

“Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób nadmuchiwane postacie stały się nieodłącznymi elementami wyposażenia komisów samochodowych? Interesuje was, skąd wzięły się chińskie ciasteczka z wróżbą? Chcecie wiedzieć, dlaczego Zygmunt Freud wolał kanapę od fotela?”

To tylko niektóre z pytań, na jakie odpowiada ten program o “niedostrzeganych zazwyczaj rzeczach, które uformowały świat w jego obecnym kształcie”.

Gospodarz Roman Mars zabierze cię na zaplecze świata, który dotąd wydawał ci się dobrze znany.

8. TED Talks Daily

Uwielbiam TED talks i jestem prawie pewny, że też już zdarzyło ci się jakieś obejrzeć. Większość TED talks jest tak samo dobra w formie audio, jak w video, więc podcasty TED Talks Daily są zdecydowanie na górze mojej listy angielskich podcastów edukacyjnych.

Niewiele jest innych miejsc, gdzie można znaleźć tak różnorodne bogactwo niesamowitych i mądrych treści.

9. The College Info Geek Podcast

The College Info Geek Podcast to program, który ma pomagać uczniom i studentom uczyć się i doskonalić we wszystkich aspektach życia. Z tego podcastu dowiesz się, jak się skuteczniej uczyć, jak być bardziej wydajnym i jak stać się lepszym kandydatem do pracy.

Autorzy przeprowadzili pierwszy wywiad w 2013. Dzisiaj Martin Boehme wraz ze swoim współprowadzącym odpowiadają na pytania słuchaczy i zawsze znajdują czas na hipsterską herbatkę.

10. The Knowledge Project

Uwielbiam wywiady z fascynującymi ludźmi, a to właśnie znajduje się w tym podcaście. Shane Parrish (założyciel bloga Farnam Street) rozmawia po angielsku z nadzwyczajnymi ludźmi o zasadach i modelach mentalnych, które stosują po to, żeby pracować i żyć najlepiej, jak mogą.

Wśród gości wymienić można znane postacie, takie jak Gary Taubes, Susan Cain i Ed Latimore, ale też profesjonalnego sommeliera i prezesa firmy Stripe, pośredniczącej w płatnościach. Odcinki nie pojawiają się regularnie, ale kiedy już są, to warto ich posłuchać.

11. Getting In

Zastanawiasz się, z czym wiąże się pójście na studia? Bez względu na to, czy jesteś licealistą, rodzicem ucznia liceum, czy specjalistą do spraw rekrutacji, ten podcast angielski wiele spraw ci wyjaśni.

Towarzyszy grupie uczniów z Nowego Jorku podczas rekrutacji na studia. Gospodynią jest Julie Lythcott-Haims, była opiekunka pierwszaków na Uniwersytecie Stanforda, która pokazuje każdy aspekt procesu rekrutacji: euforię, frustrację i zagubienie.

12. The Podcast History of Our World

“Jesteś jedynym moim uczniem, który przespał cały rok i nadal ma 5.”

Ok, trochę przesadzam, ale rzeczywiście przespałem trochę lekcji.

Jednak od czasów szkolnych mój apetyt na wiedzę historyczną znacznie wzrósł, a The Podcast History of Our World jest jednym z moich ulubionych sposobów na jego zaspokojenie. Sam sprawdź.

13. Brain Science

Jeżeli to czytasz, to (prawdopodobnie) masz mózg. A ponieważ każdy go ma, sensownie by było się dowiedzieć jak działa. O ile wiadomo, jesteśmy jedynymi organizmami we wszechświecie, które same siebie starają się zbadać, a nie ma nic ważniejszego niż badania nad mózgiem.

Dr Ginger Campbell opowie ci o najnowszych odkryciach neurologii w przystępny sposób. Usłyszysz też wywiady ze znakomitymi neurobiologami z całego świata.

14. Rationally Speaking

Odkąd przeczytałem “Harry Potter and the Methods of Rationality” bardzo zainteresowałem się takimi tematami, jak racjonalizm, nauki poznawcze i heurystyka. Zacząłem też obserwować parę osób z tych kręgów – a jedną z nich jest Julia Galef, współzałożycielka Center for Applied Rationality.

W podcaście po angielsku Rationally Speaking, Galef i jej goście poruszają tematy takie jak utylitaryzm, heurystyka i uprzedzenia, a także to, dlaczego ludzie przede wszystkim powinni nauczyć się racjonalizmu.

15. Listen Money Matters

Jeżeli poszukujesz podcastu po angielsku o tym, jak spłacić kredyt studencki, uniknąć większego zadłużenia, zyskać niezależność finansową, a do tego dowiedzieć się, czy lepiej jest kupić, czy wynająć mieszkanie, poznać podstawy inwestowania i nauczyć się odkładać pieniądze, powinieneś posłuchać Listen Money Matters (LMM).

16. Entrepreneurial Thought Leaders

Nawet jeżeli nie chcesz zakładać własnej firmy, podcast Entrepreneurial Thought Leaders jest doskonałym źródłem wiedzy.

Ten program to po prostu seria nagranych wykładów z Uniwersytetu Stanforda. Kiedyś gościli w nim Guy Kawasaki, Mark Zuckerberg i Marissa Mayer.

17. The History of Rome

Rzymskie Imperium było jednym z największych w historii, obejmowało swoim zasięgiem całe kontynenty, wiele przeróżnych kultur, języków i wierzeń.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o tym nieprawdopodobnym mocarstwie, ale nie chcesz czytać grubych, ciężkich tomów, to ten podcast angielski jest idealny.

Opisuje całą historię Rzymu, od samych początków po dominację nad światem (i ostateczny upadek).

18. You Are Not So Smart

Pewnie jesteś przekonany, że wiele spraw albo nie ma racjonalnych podstaw, albo jest z gruntu błędnych. To posłuchaj podcastu po angielsku Davida McRaneya i może zmienisz zdanie.

Program zajmuje się takimi tematami jak zbytnia pewność poglądów i irracjonalizm, czyli sprawami bardzo ludzkimi, a jednak bardzo szkodliwymi z punktu widzenia naszego intelektualnego rozwoju, postępu i szeroko pojętego dobra. To ładny ukłon w stronę Rationally Speaking.

19. The Creative Exchange

W tym podcaście YouTuberka i kreatywna kobieta sukcesu, Sara Dietschy prowadzi szczere rozmowy z artystami i biznesmenami. Wśród gości znaleźli się Gary Vaynerchuk, Roberto Blake i Thomas Frank.

Jeżeli zastanawiasz się , jak zorganizować sobie życie, w którym zachowasz równowagę między kreatywnością i biznesem, ten podcast angielski na pewno ci pomoże.

20. Jocko Podcast

W tym podcaście emerytowany oficer Navy SEAL, Jocko Willink rozmawia z najlepszymi liderami i artystami. Dowiesz się, jak działać pod presją, jak być pewnym siebie liderem i jak współpracować w zwycięskim zespole.

Jeżeli interesuje cię strategia wojskowa i historia, również znajdziesz tu ciekawe tematy, ponieważ Jocko często odwołuje się do książek autorstwa przywódców wojskowych z przeszłości.

21. Acquired

Kręcą cię sprawy związane ze start-upami i finansowaniem przedsiębiorstw? Jesteś ciekawy, na czym polega IPO? Chcesz być kolejnym Markiem Zuckerbergiem? To powinieneś posłuchać Acquired.
Podcast angielski w całości poświęcony jest technologii i IPO (Initial Public Offering – Pierwsza Oferta Publiczna). Dowiesz się m.in. o sukcesach i porażkach firma takich jak Tesla, Instagram, i…PowerPoint (?).

22. 50 Things that Made the Modern Economy

W przeciwieństwie do pozostałych, to nie jest typowy podcast angielski. To raczej epicki serial dokumentalny w formie podcastu. Gospodarz Tim Harford opowiada historię 50 wynalazków, pomysłów i innowacji, które pomogły stworzyć gospodarkę w kształcie, jaki znamy obecnie. Czy przypuszczałeś, że podwójny zapis księgowy albo drut kolczasty mogą być fascynujące?

23. Money Lab

Współprowadzący Listen Money Matters podcast, Matt Giovanisci prowadzi również swój własny program. W przeciwieństwie do wielu podcastów o biznesie, które koncentrują się na tym, jak założyć firmę, Money Lab zajmuje się sprawami, które są nieodłącznym elementem działalności przedsiębiorcy “na cały etat”.

Z wywiadów Matta z innymi biznesmenami dowiesz się wiele o tym, jak zajmować się swoim zdrowiem psychicznym, pracując na własny rachunek, jak sprzedawać strony internetowe i jak zarabiać, udzielając rad online. To jeden z bardziej specjalistycznych podcastów na tej liście, ale Matt ma tak krzykliwy i zabawny styl, że bardzo miło go się słucha.

24. Money for the Rest of Us

Chcesz mieć pewność, że będziesz miał z czego żyć na emeryturze? Wiem, że to bardzo odległa perspektywa, ale nigdy nie jest za wcześnie, żeby zacząć myśleć o swojej przyszłości finansowej.

Tym właśnie zajmuje się ten podcast angielski. Były manager finansowy David Stein pomoże ci odzyskać kontrolę nad finansami i mądrze nimi zarządzać. Wyjaśnia takie pojęcia, jak inflacja, wojny handlowe, a nawet omawia to, jak samochody elektryczne wpłyną na twoje osobiste finanse. To nie jest typowy podcast reklamowy.

25. Game Dev Loadout

Gry video są tak powszechnym elementem życia, jakim nie były nigdy wcześniej, a streamerzy zarabiają miliony dolarów. Mniej znani i mniej doceniani są ci, którzy gry tworzą.

W Game Dev Loadout, gospodarz Tony Chan opowiada o tym, jak powstają gry video. W każdym odcinku znajdziesz wywiad z profesjonalistą, który opowiada o swoich sukcesach, porażkach i o tym, dlaczego kocha tę pracę. Ten podcast angielski przyda ci się, jeżeli myślałeś o stworzeniu własnej gry, albo po prostu byłeś ciekawy, w jaki sposób one powstają.

26. Working

Dużą część nauki zajmuje zastanawianie się nad tym, czym się człowiek zajmie po studiach. Często sami ograniczamy sobie możliwości, wybierając i zachęcając innych do studiowania prawa, medycyny, studiów inżynierskich czy zarządzania.

Podcast Slate’a burzy ten system, pokazując, jak wiele istnieje innych zawodów. Nawet jeżeli nie chcesz zostać zawodowym zapaśnikiem czy tatuażystą, ten podcast angielski zapewnia fascynujący przegląd przeróżnych sposobów na życie zawodowe.

27. Cortex

Zastanawiałeś się czasem, jak to jest pracować jako niezależny twórca treści online? O tym właśnie opowiadają CGP Grey i Myke Hurley w swoim podcaście.

To mieszanka biznesu, produktywności i rozważań na temat technologii, przygotowana przez dwóch naprawdę ciekawych gości.

28. Hackable?

Hakowanie nie wygląda tak, jak pokazują nam w filmach i telewizji, ale prawdą jest, że w niewłaściwych rękach może zagrozić bezpieczeństwu i ludzi, i krajów.

Gospodarz Geoff Siskind, wspólnie z ekspertem do spraw cyberbezpieczeństwa Brucem Snellem, odkrywa prawdziwy świat cyberprzestępczości po to, żeby pomóc nam obronić się przed hakerami.

29. Criminal

Lubisz prawdziwe historie kryminalne? Koniecznie musisz posłuchać tego podcastu po angielsku. Gospodyni Phoebe Judge z nutką empatii odsłania prawdziwe historie kryminalne. Do tego duża wnikliwość i produkcja jakości radiowej – nie znajdziesz tego nigdzie indziej. Uważaj: bardzo relaksujące.

30. The Memory Palace

The Memory palace to “podcast angielski opowiadający historie z przeszłości.” Gospodarz Nate DiMeo (wcześniej w radiu NPR) w niekonwencjonalny sposób, przy pomocy artefaktów, podchodzi do historii. Przeszłość ożywa tak, jak nie zdarzy się w żadnym podręczniku.

Jeżeli chcesz przyjrzeć się historii dzięki krótkim historiom i przedmiotom codziennego użytku, pokochasz ten angielski podcast.

31. This American Life

Ze wszystkich wymienionych tu podcastów po angielsku ten jest najpopularniejszy i najbardziej mainstreamowy. W dużej mierze dzięki temu, że jest nadawany w stacji NPR, ale również dlatego, że produkcja i sposób prezentowania historii znacznie przewyższa jakością wszystkie inne angielskie podcasty.

Każdy odcinek to prawdziwy majstersztyk dziennikarskiej narracji, zgłębiający za każdym razem inny temat, opowiedziany poprzez przekonujące ludzkie historie. Jak napisali na swojej stronie to “jakby kino w wersji radiowej.”

32. How to Be Awesome at Your Job

Chcesz się dowiedzieć, jak być więcej niż po prostu “dobrym” w pracy? To jest angielski podcast dla ciebie. Gospodarz Pete Mockaitis rozmawia z wiodącymi liderami i najlepszymi artystami po to, aby przedstawić nam wyjątkowe i przydatne spostrzeżenia, które podniosą twoją efektywność w pracy.

Nawet jeżeli jeszcze się uczysz, to i tak możesz się z tego podcastu angielskiego wiele dowiedzieć na temat praktyk, pracy podczas studiów i zajęciach na uczelni.

33. EconTalk

Ekonomia to dziedzina wiedzy, która wydaje się tak daleka od codziennego życia, że aż nie warto się nią zajmować. Ale w tym przypadku sprawa ma się zupełnie inaczej. Okazuje się, że ekonomia to szalenie istotny temat, wpływający na to, jak żyjemy, jak pracujemy i na to, co jemy.

W podcaście angielskim pasjonat Russ Roberts rozmawia z zawodowymi ekonomistami o tym, jak ekonomia kształtuje nasze życie.

34. Philosophize This!

Poszukujesz wartościowych, przydatnych lekcji filozofii, ale bez suchych fragmentów z podręczników i skomplikowanych debat? W takim razie powinieneś posłuchać tego angielskiego podcastu. Gospodarz Stephen West promuje edukację i tolerancję poprzez angielski podcast, prezentujący idee, które ukształtowały świat, w jakim obecnie żyjemy.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak najwięcej, powinieneś zacząć słuchać od samego początku. Znajdziesz tam uporządkowany przegląd głównych myśli filozoficznych, zaprezentowanych w bardzo przystępny sposób.

35. The History of Philosophy Without Any Gaps

Filozofia to bardzo rozległy i, szczerze mówiąc, czasem dość nudny temat. A przynajmniej tak jest, kiedy uczysz się filozofii w szkole albo na studiach. A jednak ta nauka nie musi być nudna. To badania nad wiedzą samą w sobie, nad tym, czym jest człowieczeństwo i w jaki sposób żyć w świecie (pośród wielu innych ważnych zagadnień).

Jak każda inna dyscyplina naukowa, filozofia nie powstała z niczego. Jest wynikiem całych wieków debat największych umysłów w historii świata. W tym programie profesor Peter Adamson przedstawia przegląd myśli, biografii i historycznych realiów, w jakich żyli najwybitniejsi filozofowie (i ci mniej znani też). Możesz być pewien, że ten podcast angielski pomoże ci zdać egzamin z filozofii.

36. Revolution Health Radio

Czy jest ktoś, kto nie chce poprawić swojego zdrowia? Ja zawsze chciałem. Ale jeżeli chodzi o porady medyczne, to jest ich taka ilość, na dodatek jest tak wiele informacji nierzetelnych, że mogą przyczynić więcej szkody niż pożytku. Dlatego ja najbardziej lubię ten angielski podcast, autorstwa Chrisa Kessera, znawcy praktycznej medycyny, opartej na tradycji.

Tematy są raczej nudne i czasem nieprzystępne (takie na przykład mikrobiomy oka), ale porady mają sens. Chodzi głównie o to, jak zdrowo żyć po to, żeby uniknąć chorób.

37. The History of WWII Podcast

Po wysłuchaniu odcinka Hardcore History o II wojnie światowej, chciałem dowiedzieć się więcej. Więc nie mogłem się doczekać, aż posłucham tego angielskiego podcastu, którego autorem jest prawdziwy historyczny maniak, Ray Harris Jr.

To naprawdę głębokie zanurzenie w historię II wojny światowej, łącznie z osobistymi opowieściami słuchaczy – znacznie więcej, niż można znaleźć w książkach historycznych.

38. Order of Man

Zawsze byłem ogromnym entuzjastą pracy nad sobą i rozwoju osobistego. Bez względu na to, czy chodzi o naukę angielskiego, zakładanie firmy, czy sport, codziennie staram się być trochę lepszy niż dzień wcześniej.

Jeżeli działasz podobnie, Order of Man to podcast angielski, którego warto posłuchać. Gospodarz Ryan Michler rozmawia “z najlepszymi ludźmi na świecie” na tematy tak różne jak fitness, ojcostwo czy randki. To nie są typowe “męskie porady”, jakich pełno w internecie i magazynach. To szczere, autentyczne rozmowy z mężczyznami, którzy chcą uczynić lepszymi i siebie, i świat.

39. Noah Kagan Presents

Noah Kagan to założyciel takich firm jak SumoMe i AppSumo. Przedtem pracował w Facebooku i Mint. Rozumie się samo przez się, że dobrze wie, jak założyć i rozwinąć biznes.

W programie rozmawia z założycielami i największymi przedstawicielami dziedzin tak różnych, jak kolarstwo górskie, samotne podróże czy produkcja muzyki. Ten angielski podcast to doskonałe źródło inspiracji, jeżeli zastanawiasz się nad założeniem własnego biznesu.

40. The Investors Podcast

Myślałeś kiedyś, jak miliarderzy osiągają swoje bogactwo? Zastanawiałeś, czego mógłbyś się od nich nauczyć na temat inwestowania? Tym właśnie zajmuje się The Investors Podcast, oferując mieszankę wywiadów i analiz.

To podcast angielski dla osób, które mają już jakieś pojęcie i inwestowaniu, a jeżeli dopiero zaczynasz, to polecam ci raczej Listen Money Matters albo Money for the Rest of Us. Ale kiedy już poznasz podstawy i zdobędziesz trochę doświadczenia, to ten podcast będzie dla ciebie bardzo inspirujący.


Tags


You may also like

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Pobierz darmowy ebook

__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"5e279":{"name":"Fun Blue","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default","value":{"colors":{"5e279":{"val":"var(--tcb-skin-color-0) ","hsl":{"h":210,"s":0.77,"l":0.4}}},"gradients":[]},"original":{"colors":{"5e279":{"val":"rgb(31, 85, 173)","hsl":{"h":217,"s":0.69,"l":0.4,"a":1}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"d8d0c":{"name":"Main Color","parent":-1},"4a715":{"name":"Dark Accent","parent":"d8d0c"}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default","value":{"colors":{"d8d0c":{"val":"rgb(26, 188, 156)","hsl":{"h":168,"s":0.75,"l":0.41}},"4a715":{"val":"rgb(21, 162, 136)","hsl_parent_dependency":{"h":168,"s":0.77,"l":0.35}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
Odbierz darmowy ebook
Send this to a friend

Kontynuując oglądanie strony zgadzasz się na używanie cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close