30 maja

0 comments

__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"62516":{"name":"Main Accent","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default Palette","value":{"colors":{"62516":{"val":"var(--tcb-skin-color-0)"}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
Chcesz mówić po angielsku płynnie? Kliknij tutaj:)

10 niezwykłych sposobów jak znajomość angielskiego odmieni twoje życie

Czy codziennie myślisz o tym, żeby nauczyć się czegoś nowego, na przykład nowego języka obcego? Większość ludzi myśli o tym samym, ale zazwyczaj brakuje im czasu albo motywacji.

12 lat temu, Benny Lewis podjął decyzję nauczenia się hiszpańskiego, kiedy spędzał czas w Walencji w Hiszpanii. Teraz Benny Lewis mówi 12-stoma językami, podróżuje dookoła świata i prowadzi biznes online FluentIn3Months zachęcając innych do nauki języków.

Tim Doner został pasjonatem nauki języków jako nastolatek, i wtedy jako zaledwie 16-sto latek zrobił film na PolyglotPal, który rozszedł się wiralnie na którym mówi w 20 językach. Tim stał się popularny, nagrał swój Ted Talk i zaczął studia na Harvardzie.

Kiedy patrzysz na przykłady Bennego i Tima jako wyjątkowe i być może niemożliwe dla ciebie, to możesz być zdziwiony jakie możliwości otworzą się przed tobą, kiedy nauczysz się nowego języka, a w szczególności angielskiego.

Ten artykuł pokaże tobie 10 zadziwiających sposobów jak może odmienić się twoje życie. Dostaniesz również kilka wskazówek jak nauczyć się angielskiego

[video_page_section type=”youtube” position=”default” color=”#1e73be” btn=”light” heading=”” subheading=”” cta=”” video_width=”750″ hide_related=”true” hide_logo=”true” hide_controls=”true” hide_title=”true” hide_fullscreen=”true”]https://www.youtube.com/watch?v=UE8V5EE55vg[/video_page_section]

1. Lepiej zarabiasz i odnosisz sukces

Nauczenie się angielskiego może być bardzo cenne dla twojej kariery zawodowej i… portfela. Ludzie, którzy są w stanie swobodnie rozmawiać w językach obcych, nie tylko cieszą się większym powodzeniem wśród płci przeciwnej, zwiększają także swoją siłę zarobkową, jak twierdzi badanie BBC.

Posługiwanie się językiem obcym może zwiększyć średnią pensję pracownika w ciągu całego całe życia. Według przeprowadzonej ankiety sektorami, w których najbardziej cenione są umiejętności językowe, są media, sprzedaż i marketing.

W zwiększającym się globalnym rynku, pracodawcy szukają wielojęzycznych pracowników. Tak więc znajomość angielskiego, ale też innych języków nie tylko pomaga w karierze i zwiększeniu zarobków jak również w zwiększeniu perspektyw kariery.

2. Stajesz się bardziej atrakcyjny

Kiedy zaczynasz uczyć się angielskiego, spotykasz nowych ludzi, których nigdy wcześniej nie spotkałeś i zaczynasz nawiązywać z nimi więź. Obco brzmiący akcent wydaje się być atrakcyjny, tak wynika z kilku badań przeprowadzonych przez CNN i BBC.
Wiąże się to z tym, że akcent wskazuje native speakerom, że poznają coś nieznanego, nowego, a to zachęca ich do rozmowy z tą odmienną osobą.

Zwłaszcza brytyjski, francuski, włoski i hiszpański akcent w obcym języku bardzo pociągają płeć przeciwną, a czeski, nigeryjski, brazylijski i tajski przyciągają rodzimych mówców, którzy chcą wzbudzić zainteresowanie zagranicznego rozmówcy.

To doskonały powód, dlaczego powinieneś przestać się wstydzić swojego akcentu, kiedy mówisz po angielsku.

3. Nabierasz więcej pewności siebie

Kiedy zaczniesz się uczyć angielskiego, uświadomisz sobie, jak szybko rośnie twoja wiara w siebie. Zwłaszcza na początku szybko zauważysz efekty i będziesz zmotywowany.

Nauka angielskiego, tak jak każdego innego języka, to dynamiczny proces. Spróbuj znaleźć native speakera, żeby skorzystać z wymiany językowej i ćwicz te rzeczy, których właśnie się uczysz.

Zobaczysz, jak szybko nabierzesz nowych umiejętności. Z jednej strony będziesz słyszał komplementy od innych osób, które (tak jak ty) mają odwagę uczyć się nowego języka.

Z drugiej strony, zaimponujesz rodzimym użytkownikom angielskiego, kiedy będziesz potrafił wypowiadać słowa i wyrażenia w ich języku.

I nie martw się, nikt nie będzie wymagał od ciebie perfekcyjnej gramatyki czy stuprocentowo poprawnych wyrażeń.

Tylko spróbuj, a zobaczysz, jak wiele pozytywnych informacji zwrotnych otrzymasz, gdy zaczniesz mówić po angielsku. To doświadczenie pchnie cię w kierunku nowej jakości życia i projektów zawodowych, których wcześniej mogłeś się obawiać.

4. Nawiązujesz nowe przyjaźnie

Przed osobami, które uczą się angielskiego na oścież otwierają się drzwi do innych kultur. Będziesz umiał łatwo komunikować się z obcokrajowcami i poszerzysz swoje horyzonty. Ale przede wszystkim będziesz miał możliwość poznać ludzi z innych krajów.

Kiedy zapiszesz się na kurs językowy, będziesz miał kontakt z nowymi ludźmi, a być może nawet się z nimi zaprzyjaźnisz. Na dodatek możesz ćwiczyć z nimi to, czego uczysz się na lekcjach, a jeżeli chcesz się nauczyć angielskiego, nie ma nic lepszego niż konwersacje.

Podczas podróży spotkasz jeszcze więcej osób z zagranicy, a szansa na zawarcie nowych przyjaźni jest znacznie większa. Osoby, które uczą się angielskiego i jeżdżą za granicę, liczą głównie na poznanie nowych ludzi i dzielenie się doświadczeniami. Dzięki temu tworzą się długotrwałe przyjaźnie, które można pielęgnować, odwiedzając się wzajemnie w swoich krajach.

Nawet jeżeli nie podróżujesz jeszcze to możesz zacząć zawierać znajomości na:

Italki – Super źródło do znalezienia parterów konwersacyjnych albo płatnych nauczycieli (na Skype).
Language Exchanges – Strona na której możne znaleźć partnerów do rozmów lub praktykowanie przez Skype.
Conversation Exchange – Również wspaniałe do znalezienia partnerów do rozmów przez Skype.
Hello Talk – Wspaniała aplikacja do używania na smartphonach i tabletach.
Interpals – Jesteś bardziej zainteresowany pisaniem, niż mówieniem do kogoś? To źródło jest wspaniałem do znalezienia kogoś do takiej formy kontaktu.

5. Zmienia się twój sposób myślenia

Każdy język jest inny i ma swój własny, charakterystyczny sposób wyrażania myśli. Różne struktury gramatyczne zmuszają rozmówców do ponownego przemyślenia tego, w jaki sposób podkreśla się pewne idee.

Słowa mogą mieć różną etymologię, która, nawet jeśli tylko na poziomie podświadomości, wpływa na skojarzenia, jakie się z nimi wiążą.

W rezultacie ważną częścią uczenia się języka jest to, by uświadomić sobie te indywidualne różnice i nie mieć w związku z nimi obaw. To dlatego ludzie, którzy płynnie posługują się językiem to zazwyczaj ci, którzy się przed tym nie bronią.

Kiedy przyjmują manierę i mentalność rozmówcy w innym języku, poprawia się ich wymowa, a razem z nią gramatyka, słownictwo i, oczywiście, rośnie pewność siebie.

Czytaj więcej  Sprawdzone Sposoby Jak Nauczyć Się Myśleć Po Angielsku

6. Ćwiczysz swój mózg

Może to wydawać się paradoksalne, ale nauka angielskiego jest sportem, dzięki któremu trenujesz swoje komórki mózgowe. Poznawanie nowych terminów, uczenie się nowych słówek i gramatyki oraz rozmawianie w innym języku stymuluje twój mózg do pracy i sprawia, że jesteś zdrowy i sprawny.

Według badania University College London poznawanie nowego języka pobudza twój mózg, a gęstość istoty szarej w dolnej korze ciemieniowej mózgu jest większa u osób dwujęzycznych niż u tych, którzy nie znają żadnego języka.

Ćwiczenie na siłowni czy bieganie stymuluje mięśnie twoich nóg i sprawia, że rosną.

Naukowcy wiedzą, że mózg ma taką samą zdolność do zmiany swoich struktur poprzez stymulację, znaną jako plastyczność. Kiedy starasz nauczyć się angielskiego, ćwiczysz swoje komórki mózgowe. W rezultacie pewne części twojego mózgu, zwłaszcza kora, która jest odpowiedzialna za wspomnienia, rosną, a ryzyko zachorowania na Alzheimera znacznie się zmniejsza.

Kora jest tą częścią w mózgu, którą najbardziej ćwiczy się podczas okresu szkolnego i uniwersyteckiego. Jak tylko kończymy edukację i nikt nas już więcej nie zmusza do zapamiętywania rzeczy na egzamin, używamy tej części mózgu w znacznie mniejszym stopniu, a jej wcześniejszy rozwój zwyczajnie się cofa.

Osoby, które uczą się angielskiego, w pewnym sensie zatrzymują czas, a nauka zmusza ich do stałego zapamiętywania nowych rzeczy.

Zatem ćwicz swój mózg i bądź coraz mądrzejszy.

7. Lepiej się bawisz podczas podróży

Uczenie się angielskiego ma ogromny wpływ na doświadczenia z twoich podróży. Zamiast spędzać większość czasu w kompleksach hotelowych z pełną obsługą, będziesz miał odwagę nawiązywać znajomości z mieszkańcami rejonu, w którym jesteś.

Będziesz w stanie głębiej i w inny sposób poznać kraj i jego kulturę.

Lokalni mieszkańcy docenią twój wysiłek mówienia w ich języku i zaprowadzą cię do ukrytego skarbu poza utartym szlakiem, gdzie żaden przewodnik wycieczek nigdy by cię nie zabrał.

Porozumiewanie się w nowym języku jest kluczem do gromadzenia niezapomnianych wrażeń z miejsc podróży i doświadczania swojej osobistej i fascynującej przygody.

8. Wspinasz się po drabinie kariery

Obecnie to prawie nieuniknione, żebyś nie musiał mówić w minimum dwóch językach, jeśli chcesz znaleźć odpowiedzialną pracę z szansą na awans.

W zglobalizowanej atmosferze pracy najbardziej poszukiwani są kandydaci znający różne języki, a angielski jest często po prostu niezbędny. Firmy są nastawione na efekty międzynarodowe i oczekują od swoich pracowników, żeby komunikowali się ze swoimi klientami w ich ojczystym języku.

Uczenie się angielskiego nie ogranicza się tylko do poznawania gramatyki czy słownictwa. Dowiadujesz się wiele o kulturze, tradycjach i sposobie myślenia. Zaczynasz poddawać w wątpliwość swoje działania i analizujesz, co jest złe, a co dobre.

Poznawanie i rozumienie innych kultur oraz ich historii pomaga widzieć sprawy w różny sposób i czyni bardziej tolerancyjnym i otwartym. Z tego powodu poznawanie języka obcego jest istotne, jeżeli na przykład planujesz wyjechać za granicę i pracować w innym kraju.

Umożliwia ci to przejęcie odpowiedzialności za specyficzne międzynarodowe relacje biznesowe, gdzie konkretny język jest obowiązkowy i czyni cię to wyjątkowo cenionym pracownikiem.

9. Stajesz się otwarty oraz łatwiej podejmujesz decyzje

Badanie przeprowadzone przez University of Chicago pokazuje, że istnieje związek pomiędzy mówieniem w obcym języku, a umiejętnością podejmowania mądrzejszych decyzji finansowych.

Psychologowie z uniwersytetu odkryli, że kiedy ludzie mówią w jakimś języku – innym niż ojczysty – pomaga to wypracować większą niechęć do straty i utknięcia „tu i teraz”, wspiera dokonywanie wyborów, które mogłyby w przyszłości przynieść nam korzyść.

Oto powód, dlaczego ludzie, którzy mówią w innym języku mają większą pewność siebie i ponownie rozważają bieżące sprawy (wykorzystując język obcy), zanim podejmą decyzję. Uczenie się języka ułatwia podejmowanie nawet małych decyzji w życiu, ponieważ stajemy się bardziej otwarci i żądni przygód.

Podsumowując, swobodne komunikowanie się w obcym języku pomaga być mądrzejszym, zawierać nowe przyjaźnie i znajdować nieodkryte miejsca w swojej własnej przygodzie życia. Na dodatek zwiększa średnią pensję i czyni cię bardziej atrakcyjnym. Przygoda, pieniądze, sukces i miłość! Czego chcieć więcej?

Mam nadzieję, że udało mi się podać ci wystarczającą ilość powodów, dlaczego nauczenie się angielskiego może znacząco wpłynąć na zmianę jakości twojego życia.

10. Rozszerzysz sposoby spędzania wolnego czasu.

Poza pracą i podróżami, znajomość angielskiego może przynieść tobie serię zmian w jaki sposób spędzasz wolny czas.

Jeżeli lubisz czytać, dobrym sposobem jest czytanie beletrystyki po angielsku z tłumaczeniami po polsku. Takie książki można znaleźć w księgarniach w dziale do nauki języków obcych.

Chcesz uczyć się angielskiego przez słuchanie muzyki? Wspaniałym miejscem do znajdowania ulubionych utworów jest oczywiście Youtube. Dodatkowo otwórz drugie okno przeglądarki z tekstem piosenki. Słuchaj muzyki czytając tekst.

Nauka angielskiego z filmów też będzie dla ciebie nową formą spędzania wolnego czasu. Jeżeli zaczynasz zacznij od oglądania z filmów z napisami po angielsku. Tak po angielsku! Wtedy czytając więcej zrozumiesz z dialogów. Potem oglądnij z napisami po polsku i całkiem bez napisów. Zobacz jak poprawisz zrozumienie filmu.

Może lubisz gry komputerowe? Ustawiaj na angielską wersję językową w menu jeżeli to możliwe.


Tags


You may also like

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}


__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"5e279":{"name":"Fun Blue","parent":-1}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default","value":{"colors":{"5e279":{"val":"var(--tcb-skin-color-0) ","hsl":{"h":210,"s":0.77,"l":0.4}}},"gradients":[]},"original":{"colors":{"5e279":{"val":"rgb(31, 85, 173)","hsl":{"h":217,"s":0.69,"l":0.4,"a":1}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
__CONFIG_colors_palette__{"active_palette":0,"config":{"colors":{"d8d0c":{"name":"Main Color","parent":-1},"4a715":{"name":"Dark Accent","parent":"d8d0c"}},"gradients":[]},"palettes":[{"name":"Default","value":{"colors":{"d8d0c":{"val":"rgb(26, 188, 156)","hsl":{"h":168,"s":0.75,"l":0.41}},"4a715":{"val":"rgb(21, 162, 136)","hsl_parent_dependency":{"h":168,"s":0.77,"l":0.35}}},"gradients":[]}}]}__CONFIG_colors_palette__
Odbierz darmowy ebook
Send this to a friend

Kontynuując oglądanie strony zgadzasz się na używanie cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close